Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

Katarzyna KOSSOWSKA

Radca prawny

katarzyna.kossowska@ksg-legal.eu
tel. 48 502 354 789

Biografia i doświaadczenie zawodowe 

Mecenas Kanatrzyna Kossowska stoi na czele działu sporów i arbitrażu Kancelarii KSG. 

Katarzyna Kossowska jest radcą prawnym oraz członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również podyplomowe francuskie studia magisterskie DESS franco-polonais de droit des affaires français et européen prowadzone przez Université de Poitiers oraz WPiA UW.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi postępowań sądowych zarówno gospodarczych jak i cywilnych, krajowych jak i z zakresu prawa międzynarodowego.

Zaangażowana w wiele wielostronnych postępowań sądowych na zlecenie klientów polskich jak i francuskojęzycznych, jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie międzynarodowych umów handlowych, postępowań sądowych i arbitrażowych, w tym w sprawach inwestycyjnych i dochodzenia roszczeń. .


Katarzyna Kossowska biegle włada językiem francuskim oraz językiem angielskim w stopniu średniozaawansowanym.

Doświadczenie zawodowe:

Przed dołączeniem do KSG Katarzyna związana była z Warszawską kancelarią zajmującą się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych.
Praktykowała również w dziale prawnym jednego z wiodących banków oraz w departamencie bankowości jednej z międzynarodowych kancelarii.

Przykładowe doświadczenie

- Reprezentacja w postępowaniu sądowym jednego z największych francuskich producentów wyrobów mlecznych w zakresie dochodznia roszczeń finansowych. Postępowanie toczyło się zarówno w Polsce jak i we Francji, 

- Reprezenacja francuskiego inwestora nieruchomościowego w zakresie roszczeń odszkodowawczych, 

- Obsługa klientów indywidulanych oraz korporacyjnych w zakresie sporów sądowych cywilnych i gospodarczych
- Prowadzenie postępowań egzekucyjnych na rzecz klientów korporacyjnych takich jak banki, firmy leasingowe oraz międzynarodowe koncerny chemiczne
- Prowadzenie postępowań egzekucyjnych na rzecz przedsiębiorców indywidulanych i osób fizycznych,
opiniowanie i doradztwo w zakresie zabezpieczeń umownych,
- Udział w negocjacjach dla międzynarodowych koncernów w zakresie dystrybucji towarów i usług na rynku polskim z uwzględnieniem ochrony praw konsumentów.  

Wykształcenie
  • Magister, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Podyplomowe francuskie studia magisterskie DESS franco-polonais de droit des affaires français et européen prowadzone przez Université de Poitiers oraz WPiA UW.

Uprawnienia zawodowe
  • Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie


Znajomość języków
  • angielski
  • francuski