Adwokat polsko-francuski KSG

adwokat polsko-francuski

Dane kontaktowe:

Katarzyna KOSSOWSKA

Radca prawny

Radca prawny Katarzyna Kossowska stoi na czele działu sporów i arbitrażu Kancelarii KSG. 

Katarzyna Kossowska jest radcą prawnym oraz członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również podyplomowe francuskie studia magisterskie DESS franco-polonais de droit des affaires français et européen prowadzone przez Université de Poitiers oraz WPiA UW. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi postępowań sądowych zarówno gospodarczych jak i cywilnych, krajowych jak i z zakresu prawa międzynarodowego. Zaangażowana w wiele wielostronnych postępowań sądowych na zlecenie klientów polskich jak i francuskojęzycznych, jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie międzynarodowych umów handlowych, postępowań sądowych i arbitrażowych, w tym w sprawach inwestycyjnych i dochodzenia roszczeń. .

Katarzyna Kossowska biegle włada językiem francuskim oraz językiem angielskim w stopniu średniozaawansowanym.

Przed dołączeniem do KSG Katarzyna związana była z warszawską kancelarią zajmującą się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych.
Praktykowała również w dziale prawnym jednego z wiodących banków oraz w departamencie bankowości jednej z międzynarodowych kancelarii.

Przykładowe doświadczenie
Reprezentacja w postępowaniu sądowym jednego z największych francuskich producentów wyrobów mlecznych w zakresie dochodznia roszczeń finansowych. Postępowanie toczyło się zarówno w Polsce jak i we Francji, 
Reprezenacja francuskiego inwestora nieruchomościowego w zakresie roszczeń odszkodowawczych, 
Obsługa klientów indywidulanych oraz korporacyjnych w zakresie sporów sądowych cywilnych i gospodarczych
Prowadzenie postępowań egzekucyjnych na rzecz klientów korporacyjnych takich jak banki, firmy leasingowe oraz międzynarodowe koncerny chemiczne
Prowadzenie postępowań egzekucyjnych na rzecz przedsiębiorców indywidulanych i osób fizycznych
Opiniowanie i doradztwo w zakresie zabezpieczeń umownych, przygotowywanie umów porozumień 
Udział w negocjacjach dla międzynarodowych koncernów w zakresie dystrybucji towarów i usług na rynku polskim z uwzględnieniem ochrony praw konsumentów.  
Przygotowywanie dokumentacji gwarancyjnych dla wiodącego producenta telewizorów, prowadzenie spraw spornych, 

Magister, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Podyplomowe francuskie studia magisterskie DESS franco-polonais de droit des affaires français et européen prowadzone przez Université de Poitiers oraz WPiA UW.

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie

francuski
angielski

..